Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest zdrowe i dobre dla naszego organizmu. Podobnie jak wakacje i odpoczynek, którym powinniśmy oddawać się tym częściej, im ciężej pracujemy. A w jaki sposób to połączyć? No tak – wakacje na sportowo to dobry pomysł, tylko czy w Polsce są miejsca, które to oferują?

Hel i Chałupy, czyli miejsce na kajty

Kitesurfing stał się coraz bardziej popularny, a to z kolei oznacza, że i miejsc do uprawiania tego sportu powinno być więcej. W Polsce dla miłośników wakacji na kajtach jest coraz więcej miejsc, w których mogliby nauczyć się tego sportu i wykorzystywać te umiejętności z coraz większym zapałem. Mowa o całym Półwyspie Helskim, który dziś jest mekką tego sportu w Polsce. Wakacje spędzone na surfowaniu z latawce to doskonały pomysł dla aktywnych. Hel, Jurata, Jastarnia, Chałupy – miejscowości jest wiele. Warto tego spróbować.

Noclegi we Władysławowie – idealny sposób na wypoczynek

Spływy kajakowe? Miejsca pod dostatkiem!

Jeśli chodzi o najbardziej klasyczny sposób na weekend dla aktywnych, to mamy coś specjalnego: kajaki. Spływy są w Polsce bardzo popularne, a przede wszystkim mamy możliwość, by je organizować. Wiele naturalnych rzek doskonale się do tego nadaje, co sprawia, że przygoda na kajakach jest doskonałym sposobem na aktywną zabawę. Warto poszukać odpowiedniej rzeki oraz odpowiedniego miejsca dla miłośników tego rodzaju sportu. W niektórych przypadkach można spływać nawet z własnym psem.

Górskie wycieczki na różnym poziomie trudności

Dzięki temu, że w Polsce dostępne są nie tylko trzy łańcuchy górskie, ale i szereg pasm się od siebie różniących, można z łatwością znaleźć trasy dla siebie. Polskie góry są różnorodne i bogate w ciekawe miejsca. To nie tylko droga na Morskie Oko z wodospadami po drodze, ale także zdobycie Rysów, przejście na Śnieżkę w Sudetach czy wybór długich, ale płaskich terenów Bieszczad. Tak naprawdę nic nas nie ogranicza w tym względzie, więc warto wybrać górskie ścieżki do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

Żeglarstwo to także sport

Kto jednak lubi sport w nieco innym stylu, może wybrać się do krainy Tysiąca Jezior, czyli na Mazury. Tutaj z kolei mamy mekkę dla żeglarzy, więc spróbowanie sił w tym sporcie jest bardzo łatwe. Wakacje w Polsce nie muszą być nudne, więc warto pomyśleć o dłuższym czasie spędzonym na najpiękniejszych mazurskich jeziorach, które często są ze sobą połączone i dają niezwykłe możliwości. Można także nie ograniczać się do Mazur i wybrać jeziora Podlasia, Warmii, Pojezierza Drawskiego czy Kaszub. W każdym z tych miejsc można naprawdę się namęczyć, żeglując pod wiatr.

Szukaj aktywnego wypoczynku

Sportowe wakacje to doskonały sposób zwłaszcza dla osób, które na co dzień spędzają czas statycznie w biurach przed komputerem. Warto się trochę poruszać, zrobić coś innego niż zazwyczaj, a do tego pomyśleć o swoim zdrowiu. Takie wakacje to też szansa na przeżycie niezwykłych przygód i pozostawienie sobie niezapomnianych wspomnień. Warto mieć to na uwadze przy planowaniu kolejnego wypoczynku.