Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, uprawiasz sport. Dodatkowo łącząc to z pobytem w pięknym miejscu to udało Ci się znaleźć to czego szukasz.

Czy wiesz co to kitesurfing? Pasja i styl życia, która zrzesza ze sobą ludzi z całego świata. Świetna atmosfera na spocie, dobrzy
instruktorzy, którzy wprowadzą Cię w ten sport zarażają pasją wielu ludzi każdego roku.

Doskonałym miejscem do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem jest szkoła kite na Sycylii w Lo Stagnone, gdzie znajduje się szkoła kitesurfingu UNHOOKED.PL.
Spot z doskonałym wiatrem wiejącym tu przez większość roku sprawia, że Lo Stagnone jest bardzo popularnym miejscem do odwiedzenia.
Wszyscy, którzy raz przyjechali na Sycylię wracają tu ponownie. Doskonała rodzinna atmosfera sprawia, że ludzie kochają ten spot.

Największe plusy który doceni zarówno początkujący jak i zaawansowany kitesurfer to:

  • płytka woda na ogromnym akwenie
  • brak fal – z tego słynie Lo Stagnone, jeździ się tutaj jak po maśle
  • stabilny wiatr

Na Sycylii jest też dużo innych atrakcji. Nieopodal znajduje się bardzo dużo klimatycznych małych Włoskich miejscowości, niedaleko naszego spotu jest piaszczysta plaża, można podjechać na pyszne lody. Organizujemy również wyjazdy na dzikie termy znajdujące się nieopodal, możesz zwidzić park krajobrazowy Zingaro. Stałym punktem programu jest również wizyta na klifach z których można skakać do wody. Każdy sobie poradzi są różne wysokości a woda jest głęboka. Bardzo polecamy wycieczkę na sąsiedną wyspę – Favignana. Można tam popłynąć z wycieczką lub tramwajem wodnym ale najlepsza zabawa jest motorówką. Wyspa ma wiele ciekawych zakamarków, całej wycieczce towarzyszyć będzie lazurowa woda oraz dobra atmosfera.

Sycylia słynie z pysznego jedzenia. Kite i spędzony czas na wodzie sprawiają, że człowiek staje się głodny. Mnóstwo restauracji z domowym świeżym jedzeniem gości codziennie wielką liczbę miłośników kulinarnych. Makarony wytwarzane samodzielnie, robione na różne sposóby to uczta dla zmysłów, gorąca sycylijska pizza prosto z opalanego drewnem pieca w towarzystwie Twoich ulubionych składików smakuje doskonale. Owoce morza jakie możesz tu zjeść zwołuje każdego roku bardzo dużą liczbę ludzi. Arancini i bomboloni to typowe przysmaki Sycylijskie.

Bardzo dobrzy instruktorzy z ogromną wiedzą i pasją do tego co robią spowodują, że z pewnością pokochasz ten sport.
Merytorycznie przekazywana przez instruktorów wiedza ułatwia progres i czyni naukę kitesurfingu łątwą i przyjemną.
Podczas szkolenia kitesurfingu bardzo ważne jest abyś czuł się zrelaksowany i gotowy, żeby chłonąć wiedzę przekazywaną przez twojego instruktora.
Dobrze przeprowadzone szkolenie kitesurfingowe na Sycylii sprawi, że pokochasz ten sport.