Kitesurfing na falach to jeden ze stylów tego sportu, który polega na wykonywaniu różnych skoków lub manewrów poruszając się po falach. Kitesurferzy szukają nowych doznań w ekstremalnym i ekscytującym środowisku. Głównymi elementami kitesurfingu są wiatr, woda i szum fal. Fale kitesurfingowe pozwalają na popisanie się i oszołomienie innych zwinnością i próbami.

Sugestie dotyczące uprawiania kitesurfingu

Aby uprawiać ten styl kitesurfingu powinieneś pamiętać o kilku wskazówkach, które chciałbym przedstawić poniżej:

 • Należy zawsze uprawiać go w miejscach odpowiednich do uprawiania kitesurfingu, unikać zakazanych plaż, każdy ewentualny wypadek z latawcem może doprowadzić do zakazu uprawiania w tym miejscu. Unikaj ryzyka i kar.
 • Utrzymuj dystans, nie podpływaj do łodzi o małej zwrotności, pamiętaj, że duże łodzie są wolniejsze i w przypadku, gdy wejdziesz im w drogę, nie będą miały czasu na manewrowanie, aby Cię ominąć. Najlepszą rzeczą do zrobienia, szczególnie jeśli chodzi o skoki na fali jest robienie ich w pustych lub niezatłoczonych miejscach.
 • Musisz być świadomy tego, co dzieje się wokół Ciebie, staraj się ćwiczyć w całkowicie czystych miejscach, jeśli są tam inni kitesurferzy powinieneś być również świadomy ich manewrów.
 • Podczas skoków musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca, ponieważ kiedy wynurzasz się z wody, twoja ekspozycja na wiatr wzrasta jeszcze bardziej i może wysłać cię na jedną lub drugą stronę, więc musisz mieć szeroki promień, który jest wolny w czasie lądowania.
 • Staraj się nie wykonywać skoków na płytkich akwenach, to właśnie w nich dochodzi do jednej z głównych kontuzji kostki u kitesurferów.
 • Zawsze przestrzegaj zasad i środków bezpieczeństwa ustanowionych w tym sporcie, które musisz dokładnie poznać.
 • Upewnij się, że Twój sprzęt jest w doskonałym stanie, sprawdź linki, haki i latawiec, aby uniknąć wszelkich ewentualności.
 • Zawsze zakładaj i używaj kasku, który ochroni Cię przed jakimkolwiek urazem głowy.
 • Ponieważ ten rodzaj kitesurfingu jest ekscytujący, większość jego zwolenników traci rachubę czasu spędzonego w wodzie, dlatego najlepiej jest używać mokrego kombinezonu, aby chronić się przed słońcem i stosować krem z filtrem w miejscach, w których jesteś narażony na działanie promieni słonecznych.
 • Upewnij się, że system uprzęży jest w doskonałym stanie na wypadek, gdybyś musiał szybko odczepić się od latawca.
 • Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest priorytetem, nie bądź nieustraszony w uprawianiu kitesurfingu na falach, to już samo w sobie jest ryzykowne, więc nie zwiększaj szans na wypadek z powodu lekkomyślności z Twojej strony.

Czy wiesz, że Kitesurfing można także uprawiać w Polsce? Przeczytaj o najlepszych miejscówkach na: https://ewladyslawowo.pl/