Madera

Madera to skalista wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Nazwa ta została nadana przez jej portugalskich odkrywców, którzy ochrzcili nowy ląd mianem Ilha Madeira, czyli Wyspy Drewna lub Zalesionej Wyspy, która w przeciwieństwie do innych wysp leżących w tym archipelagu, Porto Santo, Desertas oraz Selvagens. nie była pustynna i pozbawiona roślinności.
Madera cechuje się łagodnym klimatem i z tego też powodu nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Najniższe temperatury w ciągu roku mają miejsce w styczniu, lecz trudno tak naprawdę nazwać je „niskimi temperaturami”, kiedy sięgają one około 16° Celsjusza. Wbrew pozorom nie jest to miejsce dla osób bardzo ciepłolubnych, jako że najwyższe temperatury nie przekraczają 22° Celsjusza. Liczba ludności Madery nie przekracza ćwierć miliona, a ponad połowa mieszkańców zamieszkuje stolicę wyspy – Funchal.

Kolejny raz wczasy w Tunezji

Miasto Ronaldo

To właśnie z tego miasta pochodzi znany wszystkim, utalentowany piłkarz Realu Madryt – Cristiano Ronaldo.
Miejscem, które obowiązkowo powinno zostać odwiedzone przez wszystkie zakochane pary, jest miejscowość Garaju, znajdująca się niedaleko stolicy. Od 1927 roku znajduje się tam figura Chrystusa Odkupiciela – mniejsza kopia figury znanej z Rio de Janeiro, skierowana w stronę Portugalii. Miłośnicy architektury powinni zainteresować się lotniskiem, które w 2000 roku zostało poddane przebudowie, w wyniku której pas startowy został przedłużony w ten sposób, że znajduje się on bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim.
Do niewątpliwych atrakcji, jakim można poddać się odwiedzając Maderę, jest wycieczka na jej północne wybrzeże i zwiedzenie Jaskiń São Vicente i Centrum Wulkanicznego. Każdy może zagłębić się i poznać wyspę niemal od środka – podróż do środka Ziemi poprzez jaskinie i i kilometry kanałów lawy trwa pół godziny, a tajemniczy szlak prowadzi do krystalicznych podziemnych jezior, wzdłuż których nie sposób przejść obojętnie.

Bliskość natury

Osoby kochające naturę z pewnością odnajdą się ogrodach Quinta do Arco, również znajdujących się w północnych częściach wyspy. To tam można podziwiać jedną z największych kolekcji róż Portugalii. Kolekcja składa się z ponad 1000 różnych rodzajów krzewów róży, których wielobarwne płatki zachwycą niejedną kobietę.
Także dla wielbicieli sportu Madera nie zostawia miejsca na nudę. Oprócz tenisa, golfa i trekkingu, wyspa oferuje również możliwość spróbowania sportów wodnych, takich jak nurkowanie, windsurfing czy kajakarstwo.
Lasy wawrzynowe znajdujące się na Maderze zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, a ponad 60% powierzchni wyspy zajmuje Park Narodowy.
Madera jest idealnym miejscem do wypoczynku. Połączenie odmiennego klimatu, wszechogarniającego spokoju i licznych turystycznych atrakcji gwarantuje, że czas spędzony na tej wyspie na zawsze pozostanie w pamięci.