Powrót po latach?

Jeżeli ktoś choć raz zdecydował się na spędzenie urlopu w Tunezji, to zapewne zechce tam powrócić. Gdyż zachwyci się urokami, atrakcjami i kulturą Tunezji. Kraj ten turyści i wczasowicze mogą odwiedzać w ciągu całego roku. Lecz najwięcej turystów jest w okresie od maja do października. Jednak ogólnie można powiedzieć, że Tunezja cieszy się dobrą pogodą prawie przez cały rok.

Wypoczynek na Maderze

Co trzeba wiedzieć o Tunezji ?

Kolonizacja dzisiejszej Tunezji rozpoczęła się w trzecim wieku przed naszą erą. Dziś Tunezja jest państwem liczącym ponad jedenaście milionów mieszkańców. Nie licząc turystów, których z każdym rokiem przybywa coraz więcej i sprawia, że na ulicach jest dużo ludniej. Tunezja leży nad Morzem Śródziemnym w Północnej Afryce. Jest nieduża, gdyż o połowę mniejsza od Polski. Graniczy z Libią i Algierią. Północna część Tunezji jest górzysta i zalesiona. Panuje tam klimat podzwrotnikowy. Na południu kraju występuje teren równinny i coraz bardziej suchy, aż do pustynnego.
Tunezja jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie wakacji. Może dlatego, że wczasy w Tunezji nie należą do najdroższych. Jak również dlatego, że posiada wspaniałe miejsca do odpoczynku i bardzo atrakcyjną bazę hotelową. Przy czym nie musowo rujnować swojego portfela, gdyż ceny są dość rozsądne. Jest tam wiele obiektów noclegowych o różnym standardzie, co pozwala na wycieczki nie tylko zamożniejszej części polskiej populacji, ale także tym osobom ze szczuplejszym portfelem. Chcąc odpocząć w Tunezji obywatele polscy nie muszą martwić się o wizy. Polacy są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres trzech miesięcy. Lecz muszą posiadać paszport i aktualne szczepienia na niektóre tropikalne choroby.

Atrakcje dla każdego

W Tunezji nie da się nudzić, ponieważ na turystów czeka wiele atrakcji. Co można robić będąc na wczasach w Tunezji ?
W Tunezji czekają na wczasowiczów przejrzyste wody Morza Śródziemnego i piaszczyste plaże, gdzie można opalić się na czekoladkę. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą poświęcić się uprawianiu sportów wodnych. Można nurkować, popróbować windsurfingu i parasailingu. Lub wybrać się na wycieczkę na piaszczystą Saharę. Można też podziwiać przepiękny krajobraz pełen jezior i wodospadów, gdzie zachwycają sady cytrusowe.
Będąc tak daleko od swojego kraju nie wolno zaniechać zwiedzania zabytków i podziwiania pozostałości historycznych. Na terenie Tunezji zachowała się ceramika pochodząca z przed sześciu tysięcy lat przed naszą erą, z okresy paleolitu, mezolitu i neolitu.
Wracając z Tunezji koniecznie trzeba mieć więcej innych wspomnień z wakacji niż tylko woda i plaża. W tym celu trzeba zwiedzić Kartaginę. Jak i starożytne miasto Dugga. Również Muzeum w Bardo. Nie zapomnieć też o zwidzeniu Tunisu, który jest stolicą Tunezji. Jak i Sousse, które to miasto jest jednym z najważniejszych centrum turystycznych, gdyż posiada bogatą historię i ciekawą teraźniejszość. I także zwiedzić Mahdię portowe miasto położone na skalistym półwyspie. Oraz medynę, starą dzielnicę, w której mieszczą się bazary i targi staroci.