Unikajmy błędów przy pozycjonowaniu

błędy w SEOGdy chcemy unikać błędów najlepiej, byśmy nic nie robili. Tak się jednak nie da, dlatego warto wiedzieć jakich błędów przy konkretnych działaniach unikać, by nie narobić sobie większych problemów, gdy coś źle się wykona. Błędy przy pozycjonowaniu mogą być szczególnie niebezpieczne i kosztowne, dlatego zapoznajcie się z naszymi poradami.

1. Pozycjonowanie powinno się zaczynać od najprostszych słów kluczowych. Te, które są bardzo oblegane będzie trudno wypozycjonować. Takie działania należy wiec pozostawić osobom, które znają się doskonale na pozycjonowaniu i będą w stanie sprawnie przeprowadzić taki proces. My natomiast na początku uczmy się pozycjonowania na prostych słowach kluczowych.

2. Pozycjonowanie musi opierać się na unikalnych treściach. Zawsze unikajmy wszelkiego rodzaju kopiowania treści, gdyż w takiej sytuacji możemy narazić się na kary ze strony Google.

3. Wybierając domenę najlepiej decydować się na krótki adres. Gdy jest taka możliwość postarajmy się wstawić tam słowo kluczowe. Nie czyńmy tego jednak na siłę, gdyż może się to okazać trudne a także niekorzystne. Słowa kluczowe oczywiście są na plus, jednak najlepszy będzie krótki adres, który będzie łatwy do zapamiętania.

4. Pozycjonowanie wymaga odpowiedniej cierpliwości w działaniu. Nie starajmy się działać na skróty, gdyż w ten sposób możemy narobić sobie problemów. Strona nie powinna bardzo szybko zyskiwać linków, gdyż dla wyszukiwarki będzie to podejrzane.

5. Zanim rozpocznie się pozycjonowanie należy zadbać o odpowiednia optymalizację strony. Strona, która nie będzie dobrze zoptymalizowana nie będzie mogła być skutecznie wypozycjonowana. Działania prowadzone na stronie nieoptymalizowanej najczęściej nie przynoszą żadnych pozytywnych efektów.

jakich błędów nie popełniać przy pozycjonowaniu6. Przy kupionej domenie otrzymujemy adres z www oraz bez tego dodatku. Google będzie jednak traktować takie witryny jako dwie różne i szybko wykryje u nas plagiat. Właśnie z tego powodu, aby nie narazić się na kary powinniśmy zadbać o to, by przygotować przekierowanie i skupić się na prowadzeniu jednego adresu.

7. Google najbardziej zwraca uwagę na to co znajduje się na górze strony. Kod znajdujący się na dole strony najczęściej jest dla nich mało istotny. Dlatego właśnie warto zadbać lepiej o górę strony.

Zobacz także

Optymalizacja oraz Audyt SEO

Biały Kapelusz SEO - działania zgodne z życzeniami Google

Dlaczego warto zlecić pozycjonowanie profesjonalnej agencji?

Jak sobie poradzić z pozycjonowaniem strony www?

Kiedy pozycjonowanie zaczyna przynosić efekty?

Skuteczne SEO

Istnieje wiele sposobów na podniesienie strony w rankingach wyszukiwarek. Na swoim blogu dzielę się z Wami pomysłami i zdobytym doświadczeniem.

Promuj firmę

Żaden biznes nie odniesie sukcesu bez obecności w Internecie. Przedstawiam najnowsze trendy i sposoby promocji własnego przedsiębiorstwa.
http://fusioninboundmarketing.pl/qsze/content-marketing-vs-inbound-marketing-porownanie-i-roznice.html

O mnie

Pozycjonowaniem zainteresowałem się już w liceum. Ukończyłem Komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie oprócz prowadzenia bloga pracuję nad rozwojem firmy pozycjonującej w której pracuję SEOPRO

Partner